Son Haberler

Reklam

shadow

Üniversite

Tokat'ta Üniversite Öğrencileri Elektrikli Otomobil Üretti

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Mekatronik ve Makine Mühendisliği bölümü öğrencileri 100 kilometrede 1.5 liralık enerji tüketen elektrikli otomobil tasarladı. Araç TÜBİTAK tarafından 21-27 Ağustos tarihleri arasında Körfez yarış pistinde gerçekleştirilecek Efficiency Challenge Electric Vehicle yarışlarına katılacak.

Muş'un Jeotermal Potansiyeli Keşfediliyor

Muş Alparslan Üniversitesinin yürütücüsü olduğu, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen “Muş’un Jeotermal Potansiyelini Belirleme ve Geliştirme Projesi” ikinci etap çalışmaları tamamlandı.

Boğaziçi Üniversitesi ve Tahran Üniversitesi'nden Enerjide Akademik İşbirliği

Boğaziçi Üniversitesi Enerji Politikaları Araştırma Merkezi (EPAM) Başkanı ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Tahran Üniversitesi Enerji Yönetimi ve Planlama Araştırma Enstitüsü (RIEMP) ve İran Sanayi ve Ticaret Odası Eğitim Enstitüsü (ICCIMA) olarak üçlü bir işbirliği mutabakatı (MoU) imzaladıklarını açıkladı.

Enerjisa İTÜ Çekirdek ile Enerji Sektöründeki Girişimcileri Destekliyor

Enerjisa, inovatif ve yenilikçi uygulamaları destekliyor. 2015 yılında kendi çalışanlarıyla enerji ve enerjiyle ilişkili tüm alanlardaki konulara yaratıcı çözüm sağlayabilmek amacıyla başlattığı Nar Programı’nı, İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi iş birliğiyle tüm Türkiye ile paylaşıyor.