Son Haberler

Reklam

shadow

Enerji Hukuku

Kaçak Elektrik Mahkeme Kararıyla da Tescillendi

Kayıt dışı elektrik kullanımına savaş açan Dicle Elektrik Dağıtım, Diyarbakır merkezli olan ve içerisinde birden fazla işletmenin yer aldığı fabrika kampüsünde aylık 3 milyon kWH elektrik tüketilirken, bunun sadece yüzde 5’ini oluşturan 150 bin kWH’sinin tahakkuk edildiğini belirledi.

Elektrik Sektöründe Rekabet Hukuku Çalıştayı Düzenlendi

Rekabet Kurumu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği, Elektrik Üreticileri Derneği ve Enerji Ticareti Derneği işbirliği ile düzenlenen Elektrik Sektöründe Rekabet Hukuku Çalıştayı 24 Mayıs 2016 tarihinde Bilkent Otel’de gerçekleştirildi.

Yenilenebilir Enerjide Çevre Mahkemeleri Kurulmalı

Türkiye’de özellikle çevreci ve temiz enerjinin olmazsa olmazı olan yenilenebilir enerji alanındaki mahkeme süreçlerinde yaşanan yürütmeyi durdurma kararları, yenilenebilir enerji sektörünü isyan ettirdi. Sektörün talebi net: Türkiye’de de dünyanın gelişmiş ülkelerindeki gibi Çevre Mahkemeleri kurulsun.

Elektriği Kesilene Ne Kadar Tazminat Ödenecek?

Elektriğiniz 12 saatten fazla kesiliyorsa günlük 100 lirayı bulan tazminat alacaksınız. Evdeki cihazlar bozulursa bunu da dağıtım şirketi karşılayacak. Bunun için kesintinin ardından 10 gün içinde müracaat etmeyi unutmayın