Son Haberler

Reklam

shadow

Röportajlar

İşte O An ‘Güneşi Neden Soğutmuyoruz?’ Diye Düşünmeye Başladım

Dr. Ahmet Lokurlu: "Türkiye enerjisi yoğun bir ülke. Dünyanın beşinci büyük jeotermal kaynaklarına sahip. Almanya’da 3-4 kilometre kazıyoruz 40-50 derece yeraltı suyu çıkıyor, Türkiye’de 100 metre kazıyoruz, 80 derece çıkıyor".

Akıllı Şebekeler Fuarı Bu Yıl Daha da Görkemli

Nisan 2016'da İstanbul'da gerçekleştirilecek "Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı"na bu yıl yurt içi ve dışından daha geniş bir katılım olması bekleniyor

İdeolojik Bakıp Enerji Fiyatlarını Çarpıtıyorlar

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz: Enerji fiyatları bazı ideolojik çevreler tarafından bilerek çarpıtılıyor. Kafa karıştırmak isteyen bir kesimin olduğu kesin. Elektiriğe 2 yıla yakın zamandır zam yapılmıyordu. Geçtiğimiz günlerde %6.8 zam yaptık. Bizim için bu oran bir onur meselesidir. Uzmanlarımız sabah 5’lere kadar çalıştı. Bazen ben başlarında duruyordum. Bir kuruşun bile hesabını yapıyoruz. Tüketiciye karşı ciddi bir sorumluluğumuz var.

Statkraft Enerji Çorum'da HES Faaliyetlerine Başladı

Santral bugün 102 MW kurulu gücü ve yıllık ortalama elektrik üretim kapasitesi 470 GW saat mertebesi ile enerji sektöründe aktif rol oynuyor. Statkraft Enerji A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Filiz Kolat, Statkraft Kargı Kızılırmak HES’in fizibilite süreçlerini ve enerji faaliyetlerini anlattı.