Son Haberler

Reklam

shadow

Türkiye Gündemi

SEDAŞ Huzurlu ve Güzel Bir Bayram İçin Önlemlerini Aldı

SEDAŞ, vatandaşların huzur içinde bir bayram geçirmesini hedeflerken, Ramazan Bayramı süresince elektrik ihtiyacının sürekli karşılanması ve elektrik şebekesinde yapılacak bakım ve yapım çalışmaları için gerekli olan planlı kesintileri iptal etti. SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) kesintisiz ve kaliteli enerji akışını sağlamak için Ramazan Bayramı öncesinde yatırım ve bakım çalışmalarına hız verdi.

Rüzgar Yarışmaları Sonuçlandı

Rüzgar yarışmalarının son gününde Sivas, Tokat, Ordu ve Bilecik - Eskişehir - Kütahya bölgeleri için yatırım tutarı yaklaşık 300 milyon dolar olan 220 MW’lık yarışmalar gerçekleştirildi. Üç gün içinde yarışmaları yapılan toplam 710 MW’lık kapasitenin yarısı Borusan EnBW ve RES Anatolia A.Ş. arasında paylaşıldı.

Rüzgarda Bir Milyar Dolarlık Yarışma

24-30 nisan 2015 tarihinde alınan lisanslı RES başvurularına yönelik RES bağlantı kapasitesi yarışmaları Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından Ankara Çukurambar’daki Holiday Inn Otelinde bugün gerçekleştirildi. Saat 10’da alınmaya başlanan teklif zarfları açıldı ve zarflardan eksi fiyat da çıktı.

Zorlu Enerji’den Çocuklara Tatil Hediyesi: 'Güneş Enerjisi Kitabı'

Zorlu Enerji Grubu, “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi kapsamında çocuklara özel çevre ve enerji kitaplarının 6’ncısı olan “Zorlu ile Güneş Enerjisi” kitabını yayınladı.