Son Haberler

shadow

ÇEDAŞ’tan Sanayi Esnafına Enerji Desteği

Tüketicilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtımı hizmeti sunmak için çalışmalarına devam eden ÇEDAŞ, S.S. "Sivas Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi" tarafından 4 Eylül Sanayi Sitesi’ne yaptırılan iş yerlerinin enerji altyapısını hazırlayarak esnafa destek olacak.

Hizmet bölgesi Sivas, Tokat ve Yozgat’ta müşteri memnuniyetini artırmak için yatırım, tesis ve teknoloji çalışmalarını sürdüren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 4 Eylül Sanayi Sitesi’nde yapımı devam eden S.S. Sivas Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi dükkânlarının enerji altyapısını hazırlamak ve bölgedeki hatlarla ilgili düzenleme yapmak için harekete geçti.
 
S.S. Sivas Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Demirgil’in talebi üzerine inşaat halindeki işyerlerinin bulunduğu alana giden ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Yatırım Direktörü Mustafa Altun ile birlikte bölgedeki enerji hatlarının durumunu yerinde inceledi. İnşaat tamamlandıktan sonra işyerlerine taşınacak esnafların enerji ile ilgili talep ve sorunlarını da dinleyen Akboğa, kooperatif başkanı Hakan Demirgil ile yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.
 
ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa, işyeri inşaatı üzerinden geçen enerji nakil hattının kaldırılması ve talep edilen alanlardaki deplase işlemlerinin belirli bir program çerçevesinde, kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi. Yeni bir trafo kurulması talebini de değerlendireceklerini belirten Akboğa, inşaat alanının bazı kesimlerindeki enerji nakil hatlarının ise yer altına alınacağını kaydetti. Kooperatif Başkanı Hakan Demirgil ise sanayi esnafının daha iyi şartlarda çalışmalarını sağlayacak olan işyeri inşaatının belirlenen plan dâhilinde tamamlanması açısından ÇEDAŞ’ın yapacağı çalışmaların önemine dikkat çekerek ilgilerinden dolayı ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa’ya teşekkür etti.Reklam

shadow

İlgili Haberler

Yorumlar

Yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.