Son Haberler

shadow

Turgutlu Çöplüğü de Elektrik Üssü Olacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi, çevreci yatırımları sürdürüyor. Merkezdeki çöpten elektrik üretimini hayata geçiren Büyükşehir, şimdi aynı projeyi Turgutlu’da uygulamaya sokmak için çalışmalara başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa çöplüğünden elektrik üretim projesini, Turgutlu ilçesinde de uygulamak için çalışmalara başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım, Turgutlu’daki çöp depolama alanının tamamen rehabilite edileceğini ifade etti,

Yenilenebilir enerji

“Depolama alanı içinde biriken metan gazları, gaz bacaları ile alınıp elektrik enerjisine çevrilerek, hem ülkemize hem de belediyemize gelir elde edip, yenilenebilir enerjinin bir destekçisi olacağız” ifadesini kullandı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün genç mühendis ve yöneticilere inanmasının kendilerine ışık tuttuğunu, yollarını açmasının önemli olduğunu belirtti,

Sağlık düşünülüyor

“Yapılan tüm yatırımlar, çevreci yatırımlardır. Otobüslerden tutun, MASKİ’nin yaptığı altyapı ve üst yapı yatırımları, arıtma tesisleri, daire başkanlığımızın yaptığı tüm yatırımların tamamı çevreye duyarlı ve halk sağlığına faydalı yatırımlar” diye konuştu.

Yakma tesisi sırada

Yıldırım, “Bundan sonraki süreçte, Türkiye’de pek fazla örneği olmayan, Başkan Ergün’ün üzerinde durduğu bir yakma tesisi projemiz var. İleri teknolojilerin kullanıldığı sistemlerle, Manisa halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
MilliyetReklam

shadow

İlgili Haberler

Yorumlar

Yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.